اخبار سرگرمیدنیای خودرو

بین نقشه‌های ناوبری اپل و گوگل نتایج کدامیک بهتر است؟

بسیاری از افراد در طول سال‌ها از محصولات گوگل نظیر جی میل، درایو، کروم و دیگر خدمات آن بهره‌مند شده‌اند. علاوه بر این، یکی از ابزارهای بسیار مورد استفاده این شرکت، نقشه‌های ناوبری با کارایی و دقت بالاست. اما از طرف دیگر، باید به طرفداران محصولات اپل نیز اشاره کرد که از محصولات و خدمات این شرکت به عنوان یک غول تکنولوژی بهره‌مند هستند.

در ماه‌های اخیر گوگل با انتقادات زیادی روبرو شده است. چندین سازمان متمرکز روی حریم شخصی کاربران کروم را به خاطر مشکلات حفاظت از داده‌های کاربران زیر ذره‌بین قرار دارند. جمع‌آوری داده‌های کاربران از طریق کل اکوسیستم گوگل از جمله نقشه‌ها صورت می‌گیرد و اگرچه این شرکت می‌گوید تنظیمات حریم خصوصی نقشه‌ها تغییر کرده اما شکایات حقوقی زیادی از گوگل در ایالت‌های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است. شاکیان اظهار می‌دارند این داده‌ها برای رهگیری مقاصد آن‌ها بکار می‌رود.

با تغییر قوانین آمریکا در سال‌های اخیر، کاربران نگرانی بیشتری درباره رهگیری مقصدهای مختلف کاربران از روی نقشه‌ها دارند چراکه امکان سو استفاده از داده‌ها وجود دارد. همین موضوع باعث شده برخی کاربران به فکر استفاده از سرویس‌های شرکت‌های رقیب از جمله اپل بیفتند. یکی از این افراد نویسنده موتور ۱ است که می‌گوید با استفاده از نقشه‌های اپل فهمیده این شرکت عملکرد بهتری نسبت به گوگل دارد. او می‌گوید راهنمایی‌های صوتی اپل برای گردش ‌به‌ راست و چپ بهتر است و برای خروج از بزرگراه‌ها نیازی نیست تا سریعاً تغییر جهت داده و در زمان کمی این کار را انجام دهید.

در اکثر شهرهای بزرگ آمریکا لاین های مسیر به خوبی نشان داده می‌شوند و کاربر می‌تواند بدون گیج شدن مسیر خود را از روی نقشه اپل انتخاب کند. نقشه‌های ناوبری اپل طراحی جدیدتری دارند و رنگ‌های بکار رفته در آن‌ها بدون اینکه باعث حواس‌پرتی شود جذابیت بیشتری دارد. کارپلی این شرکت کاملاً ارتقا یافته و طراحی بهتری دارد. از نظر عملکردی هم نقشه اپل اگر بهتر از گوگل نباشد حتماً با آن برابر است. ویژگی توقف سریع آن به لطف استفاده از نمادهای رنگی و برجسته در زمانی که عجله دارید قابل‌استفاده خواهد بود اما پیدا کردن نمادهای آبی و مونو کروم گوگل به سختی انجام می‌شود. دقت داده‌های اپل در جاده‌های روستایی بهتر از گوگل است و سریع‌تر به‌روز می‌شود. نویسنده این مجله به دیگر رانندگان توصیه می‌کند درصورتی‌که امکان بررسی گزینه دیگری وجود داشته باشد حتماً از نقشه‌های ناوبری اپل استفاده کنند.

منبع پدال

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا