اخباربین الملل

موتور جست‌و‌جو بینگ معتقد است که کشور استرالیا وجود ندارد

کاربران استرالیایی شبکه‌های اجتماعی بلواسکای و ماستودون ، از اطلاعاتی که توسط بینگ به آن‌ها داده شد واقعاً حیرت‌زده شدند. به گزارش گاردین، موتور جستجوی مایکروسافت به پرسش غیرمعمول درباره وجود کشور استرالیا، که ششمین کشور بزرگ جهان است، با پاسخ “نه” قاطع پاسخ داد.

بینگ اعلام کرد که این پاسخ بر اساس اطلاعاتی از چند منبع ارائه شده است. ردیابی تئوری توطئه درباره عدم وجود استرالیا ما را به کاربری در انجمن زمین‌تخت‌گرایان هدایت کرد. این فرد ادعا کرده است که همه چیز درباره این کشور ساختگی است، تصاویر جعلی هستند، و هر کسی که ادعا می‌کند که در آنجا زندگی می‌کند، در واقع یک مأمور مخفی دولت است.

کشور استرالیا، یکی از بزرگ‌ترین حقه‌هایی است که تا به حال به مردم زده شده

پس از این ادعاها، یک پست در فیس‌بوک منتشر شد که ادعا می‌کرد استرالیا “یکی از بزرگ‌ترین حقه‌هایی است که تا به حال به مردم زده شده”. این پست اظهار کرد که استرالیا یک توطئه است که توسط بریتانیایی‌ها طراحی شده تا مردم را به این باور براندازد که جنایتکاران به دریا فرستاده شده‌اند.

ما به اظهارات نادرست و عجیب که توسط هوش مصنوعی مولد منتشر می‌شوند عادت کرده‌ایم. با این حال، حیرت‌انگیز است که هوش مصنوعی کوپایلت (بینگ چت سابق) تأیید کرده است که استرالیا واقعی است. او همچنین تأکید کرده که تئوری‌های توطئه‌ای در مورد وجود استرالیا واقعیت ندارند و رد شده‌اند.

یکی از نمایندگان مایکروسافت اعلام کرد که مشکل موتور جست‌وجوی بینگ با موضوع مورد نظر حل شده است. او اظهار کرد:

ممنون که این مسئله را به ما اطلاع دادید. ما این پاسخ را بررسی کرده و راه‌حلی برای رفع آن پیدا کرده‌ایم.

احتمالاً هرکسی که باور دارد که استرالیا وجود ندارد، این خبر را به عنوان یک دلیل دیگر برای حمایت از تئوری توطئه‌ای خود می‌بیند که ممکن است به اشتباههای موتور جست‌وجوی بینگ اشاره کند.

منبع زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا