اخبارسیاسی

کنایه‌های حدادعادل به آمریکا: در تمام این سال‌ها شکست ‌خورده‌اید

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست دبیران استانی احزاب تحول‌خواهان انقلابی عصر امروز (پنجشنبه ۲۵ آذر) در تهران برگزار شد طی سخنانی با اشاره به وقایع این روزها در غزه ضمن تاکید بر اینکه حامی اصلی اسرائیل برای ارتکاب جنایت در نوار غزه آمریکا است، گفت: با نگاهی به سابقه دخالت های امریکا در امور منطقه به این نتیجه می رسیم که دولت امریکا در تمامی این سالها شکست خورده است.

انتقاد حدادعادل به فضای سیاسی حاکم بر شبکه‌های اجتماعی

وی خاطرنشان کرد: حضور و دخالت آمریکا در اوضاع عراق هیچ نتیجه ای برای این کشور به بار نیاورده است. همچنین در لبنان با همه پولهایی که خرج کردند و فشارهایی که به لبنان آوردند امروز مقاومت است که حرف اول را می زند. در یمن با وجود همه جنایت‌هایی که مرتکب شدند امروز شاهدیم که یمن تبدیل به یک ضلع نیرومند و بازیگر جدید در محور مقاومت شده و در افغانستان نیز با وجود تبلیغات گسترده، در نهایت با رسوایی مجبور به فرار شدند.

حدادعادل با بیان اینکه پشتیبانی از اسرائیل برای آمریکا یک جنبه حیثیتی دارد، گفت: توحشی که امروز در نوار غزه شاهد آن هستیم ماهیت تمدن غرب را نشان می‌دهد که قرن ها است دم از این می زند که همه تمدن ها باید تابع او باشند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب یادآور شد: تمدن غرب قبل از پیروزی انقلاب و در دوره جنگ سرد چهره خود را مدافع صلح و حقوق بشر و مردم سالاری جلوه می داد و تا وقتی با شوروی می جنگید این گونه وانمود می‌کرد که علیه استکبار و دیکتاتوری شوروی عمل می‌کند. اما این تمدن، امروز نقاب از چهره انداخته و تصویر واقعی و کریه خود را به جهانیان نشان می‌دهد.

حدادعادل عنوان کرد: فلسطین امروز آزمایشگاهی برای راستی آزمایی تمامی شعارهای داده شده در تمدن غرب است و غربی ها باید پاسخگوی این سوال باشند که رژیم صهیونیستی از کدام یک از مبانی نظم نوین جهانی تبعیت می کند؟

منبع خبرآنلاین

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا