اخبار سرگرمیدنیای خودرو

بازتولید مینی ماینر با پیشرانه برقی و قیمت ۱۵۰ هزار دلار

شرکت بریتانیایی دیوید براون، در جدیدترین محصول خود، مینی ماینر کلاسیک را به یک خودروی الکتریکی لوکس الکتریکی تبدیل کرده است. چندین دهه قبل از اینکه مینی در سال ۲۰۰۰ توسط ب‌ام‌و خریداری شود، مینی کلاسیک خودرویی مقرون‌به‌صرفه برای بسیاری از بریتانیایی‌ها بود. این خودرو که در دوران بحران سوخت بازار پررونقی پیدا کرد، هم قیمت ارزان و هم هزینه‌های نگهداری پایینی داشت و علیرغم اندازهٔ کوچک، به لطف طراحی هوشمندانهٔ «الک ایسیگونیس»، از کابین جاداری برخوردار بود. هم‌اکنون نیز شرکت‌های زیادی اقدام به بازسازی یا رستوماد (بازتولید) این خودروی کوچک بریتانیایی می‌کنند که یکی از آن‌ها دیوید براون است.

بازتولید مینی ماینر با پیشرانه برقی و قیمت 150 هزار دلار - تازالار

این شرکت با ساخت مینی‌های سفارشی با کابین پر از چرم، امکانات مدرنی مثل پنجره‌های برقی و اندروید اتو و پیشرانهٔ قوی‌تر از نمونهٔ فابریک، در بخش رستوماد مینی نامی برای خود دست‌وپا کرده است. حال نیز این شرکت بریتانیایی در جدیدترین پروژهٔ خود اقدام به بازتولید مینی ولی این بار با پیشرانه تمام الکتریکی کرده است. خودروی موردبحث که eMastered نام دارد، به یک موتور الکتریکی با ۹۶ اسب بخار قدرت مجهز است که توسط یک پکیج باطری ۱۸.۸ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود و امکان پیمودن نزدیک به ۱۸۰ کیلومتر را با هر بار شارژ فراهم می‌کند.

بازتولید مینی ماینر با پیشرانه برقی و قیمت 150 هزار دلار - تازالار

این مینی الکتریکی ظرف ۸.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که حداکثر سرعت آن روی ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. به گفتهٔ دیوید براون، این ماشین مثل نسخهٔ بنزینی تنها ۶۵۰ کیلوگرم وزن دارد و با شارژر ۶.۶ کیلوواتی می‌توان باطری‌های آن را ظرف سه ساعت شارژ کرد. مینی eMastered اما هرگز خودروی ارزانی نیست و قیمت آن در بریتانیا از ۱۲۵ هزار پوند معادل ۱۵۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

بازتولید مینی ماینر با پیشرانه برقی و قیمت 150 هزار دلار - تازالار

منبع پدال

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا