اخبار سرگرمیدنیای خودرو

نظافت و دیتیلینگ مرسدس بنز ۱۹۰SL پس از ۶۰ سال!

مرسدس بنز ۱۹۰SL موقعیت ویژه‌ای در صنعت خودرو دارد و قطعاً تماشای شست‌وشو و دیتیلینگ آن پس از شصت سال جذابیت‌های زیادی خواهد داشت. این خودروی کلاسیک از ظرافتی مثال‌زدنی و مهندسی قابل‌توجهی برخوردار است. ۱۹۰SL در اوایل دهه ۵۰ میلادی به عنوان همتای ۳۰۰SL نمادین معرفی شد و با قیمت کمتر خود می‌خواست خریداران بیشتری را جذب کند و درعین‌حال همان ویژگی‌های اشرافی و پرفورمنس برند مرسدس را به نمایش بگذارد. البته همه مدل‌های تولیدی سرنوشت یکسانی نداشته‌اند و مثال بارز آن همین خودرویی است که می‌خواهیم تماشا کنیم.

این مرسدس ۱۹۰SL هشتمین مدل تولیدی از زمان آغاز مونتاژ در سال ۱۹۵۵ به شمار می‌رود. به این ترتیب می‌توان حدس زد با یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های تولیدی ۱۹۰SL روبرو هستیم هرچند شرایط آن اصلاً خوب نیست. تیم WD تصمیم گرفته‌اند حیاتی دوباره به این خودرو ببخشند و به همین خاطر فرایند بازسازی کاملی را روی آن پیدا کرده‌اند. متخصصان دیتیلینگ خودرو کار را با زدودن تمامی آلودگی‌های موجود در بدنه و کابین شروع می‌کنند. احتمالاً می‌توانید تصور کنید چه حجمی از گردوغبار و آلودگی در این خودرو وجود داشته است. البته پس از زدودن گردوغبار وضعیت خودرو خیلی بد به نظر نمی‌رسد و خوردگی زیادی در بدنه وجود ندارد. همچنین باید گفت بدنه خودرو در گذشته چندین بار رنگ شده است.

قدم بعدی رسیدگی به وضعیت بدنه است. این مرسدس ۱۹۰SL با آب پرفشار شسته می‌شود و سپس نوبت به تمیزی محفظه پیشرانه می‌رسد. چیزی درباره وضعیت قلب آهنین خودرو نمی‌دانیم اما قطعاً مکانیک‌های انگشت‌شماری در کشور آمریکا می‌توانند چنین خودرویی را تعمیر کنند. در مرحله بعدی فوم شست‌وشو همه جای خودرو را فرا می‌گیرد و نهایتاً نوبت به بازسازی پانل‌های بدنه و پولیش‌کاری آن‌ها می‌رسد. باید دانست مرسدس ۱۹۰SL به‌صورت رسمی در نمایشگاه خودروی نیویورک ۱۹۵۴ رونمایی و سریعاً به محصولی محبوب شد. طراحی ظریف بدنه با خطوط نرم و قوس‌های چرخ متمایز باعث شدند محصول موردبحث جذابیت دو چندانی داشته باشد. زیر پوست خودرو نیز پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۹ لیتری قرار دارد. یکی از جنبه‌های قابل‌توجه ۱۹۰SL قیمت مناسب آن بود درحالی‌که ۳۰۰SL با قیمت بسیار بالاتر در سطح جداگانه‌ای قرار می‌گرفت.

منبع پدال

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا