اخبار سرگرمیدنیای خودرو

تویوتا GR86/سوبارو BRZ مدل ۲۰۲۴ بازار ژاپن معرفی شدند

تویوتا و سوبارو از مدل سال ۲۰۲۴ کوپه‌های اسپرت خود یعنی GR86 و BRZ رونمایی کردند. مهم‌ترین خبر درباره این دو خودرو به معرفی نسخه‌ سفارشی AE86 سالگرد چهل‌سالگی و STI اسپرت مربوط می‌شود.

ابتدا کار را با تویوتا آغاز می‌کنیم که مدل سال ۲۰۲۴ از GR86 بازار ژاپن را در نسخه‌ای سفارشی معرفی کرده است. این مدل سفارشی برای گرامی داشت چهلمین سالگرد تولید AE86 تولید می‌شود و با گیربکس‌های دستی و اتوماتیک قابل سفارش خواهد بود. تویوتا فقط ۲۰۰ دستگاه از GR86 AE86 سالگرد چهل‌سالگی را تولید خواهد کرد. مدل موردبحث بر پایه تریم RZ شکل می‌گیرد و می‌توان آن را با رنگ‌های سفید یا قرمز و نوارهای مشکی خریداری کرد.

رینگ‌های ۱۸ اینچی با ظاهر خاکستری تیره و لاستیک‌های ۲۱۵/۴۰ R18 در این کوپه اسپرت بکار رفته‌اند. همچنین آینه‌های جانبی و اسپویلر لبه صندوق نیز به رنگ تیره درآمده‌اند تا تضاد زیبایی با رنگ بدنه ایجاد کنند. در داخل کابین نیز طرح مشکی و قرمز با لوگوی Since 1983 40th روی پانل درب‌ها دیده می‌شود. تویوتا GR86 AE86 سالگرد چهل‌سالگی تنها از ویژگی‌های بصری متمایز سود نمی‌برد زیرا ژاپنی‌ها ترمزهای دیسکی تهویه دار برمبو و جذب‌کننده‌های شوک ساکس را نیز ارائه کرده‌اند.

این دو ویژگی ایمنی در نسخه استاندارد GR86 2024 به‌صورت سفارشی در تریم SZ و بالاتر قابل سفارش هستند. در کل باید گفت تغییرات رخ داده در کوپه اسپرت تویوتا مشابه همان‌هایی هستند که در مدل تروئنو ادیشن بازار آمریکا دیدیم. برای خرید مدل دستی این خودرو در ژاپن باید معادل حدود ۲۶ هزار دلار را پرداخت کنید درحالی‌که قیمت مدل اتوماتیک از حدود ۲۶۵۰۰ دلار شروع می‌شود.

سوبارو نیز به‌صورت هم‌زمان از BRZ STI اسپرت رونمایی کرده است. این خودرو تریم جدیدی است که از ترمزهای برمبو با کالیپرهای طلایی، رینگ‌های ۱۸ اینچی تیره و لاستیک‌های ۲۱۵/۴۰ R18 پرفورمنس سود می‌برد. سوبارو در بخش فنی نیز از دامپرهای کارای جدید استفاده کرده و دامپر عقب نیز توسط تیم فنی سوبارو تنظیم شده است. تغییرات ظاهری این خودرو نیز به آینه‌های جانبی و آنتن سقفی تیره محدود هستند و لوگوی BRZ در چراغ‌های جلو نیز با طرح قرمز همراه شده است. داخل کابین خودرو صندلی‌های چرمی، تریم متالیک تیره و دکمه استارت/استاپ قرمز رنگ STI وجود دارد.

سوبارو تخمین می‌زند در هر ماه ۳۵۰ دستگاه از این خودرو را با قیمت حدود ۲۵۵۰۰ دلار به فروش خواهد رساند. البته مدل اتوماتیک گران‌تر است و با قیمت حدود ۲۶ هزار دلار عرضه می‌شود. شایان‌ ذکر است نسخه استاندارد BRZ مدل ۲۰۲۴ به‌صورت استاندارد با بسته ایمنی سوبارو عرضه می‌شود. زیر کاپوت این کوپه اسپرت تغییری دیده نمی‌شود و همچنان پیشرانه ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی نیرو را راهی چرخ‌های عقب می‌کند.

 

منبع پدال

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا