اخبار ورزشیفوتبال خارجی

موضع تند و تیز رئیس بایرن علیه عربستان

کریستین دریسن، رئیس بایرن، در نشست عمومی اتحادیه باشگاه‌های اروپا در روز پنجشنبه به عضویت هیئت مدیره در آمد و سپس موضع خود در مورد لیگ عربستان را به صراحت اعلام کرد.

 در ابتدا، دریسن که مانند اولیور مینتزلاف از لایپزیش، به عنوان نایب رئیس انتخاب شده بود، از قبول مسئولیت در این اتحادیه ابراز خرسندی کرد. او حالا جانشین الیور کان در اتحادیه باشگاه‌ها شده است. کان در پایان فصل گذشته بایرن را ترک کرد. دریسن ۵۶ ساله می‌خواهد بر ادعای آلمان برای رهبری در رقابت‌های بین‌المللی تاکید کند و در عین حال صدایی قوی برای فوتبال آلمان باشد.

1918880

دریسن در صحبت‌های خود درباره نفوذ فزاینده مالکیت چند باشگاهی هشدار داد و گفت: «حتماً باید به زمان‌بندی انتقال بازیکنان بین باشگاه‌هایی که متعلق به یک مالک هستند توجه کنید. جالب است که ببینید چگونه می‌توان با این موضوع مقابله کرد. فوتبال آلمان باید بسیار هوشیار باشد، ما چشم انداز هوشمندانه‌تری نسبت به بسیاری از کشورها داریم.»

پس از جلسه روز پنجشنبه، دریسن نیز نسبت به پنجره نقل و انتقالات موضع گیری کرد که در آلمان مانند بسیاری از کشورها از اول سپتامبر بسته شده، اما در عربستان سعودی یک هفته دیرتر بسته شد.

دریسن گفت: «ترجیح می‌دهم که پنجره نقل و انتقالات همزمان بسته شود.»

1920077

دیگر کسی در مورد چین صحبت نمی‌کند
این که آیا فعالیت نقل و انتقالات در لیگ حرفه‌ای عربستان که با جذب بازیکنانی مانند نیمار (الهلال)، کریم بنزما (الاتحاد) و سادیو مانه (النصر همراه با کریستیانو رونالدو) با قراردادهای هنگفت و پرداخت هزینه‌های گزاف نقل و انتقالات می‌تواند برای اروپایی‌ها خطرناک باشد یا خیر، موضوع دیگر حرف‌های دریسن بود: «مشخص نیست و باید دید در آینده چه می‌شود. ما وضعیت مشابهی با چین داریم، ااما الان هیچ کس دیگر در مورد چین صحبت نمی‌کند.»

موضع دریسن در مورد حضور قهرمان عربستان در لیگ قهرمانان اروپا نیز گفت: «خیر. ما باید به بازی‌های خود با تیم‌های اروپایی ادامه دهیم.»

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا