اخبار ورزشیفوتبال خارجی

این بازیکن را در بایرن نابود کردند

پرواز زومر با اینتر

مربی سوئیس معتقد است یان زومر در بهترین زمان از بایرن گریخت و راهی اینتر شد، چرا که در بایرن او را با انتقادات غیرمنصفانه نابود کردند. او حالا در اینتر می‌درخشد.

لیگ‌های بزرگ تازه شروع شده‌اند، اما فقط یک تیم و یک دروازه‌بان می‌تواند به شکست‌ناپذیری خود ببالد: اینتر و یان زومر. دروازه‌بان سوئیسی که تابستان امسال از بایرن در ازای ۶.۷۵ میلیون یورو به اینتر رفت، در ۳ دیداری که تا به امروز در سری آ برگزار شده، دروازه خود را بسته نگه داشته است.

1906540

در ۳۴ سالگی، او توانسته است جای خالی آندره اونانا و سمیر هاندانوویچ را به خوبی درون دروازه پر کند. به نظر سخت می‌رسید، اما در سه بازی او همه را به خود متقاعد کرد. در کالیاری و سپس در مقابل فیورنتینا او چندین واکنش عالی داشت و همان‌طور که گاتزتا دلو اسپورت نوشته، اینتر حالا یک دروازه‌بان جدید، باتجربه و قابل‌اعتماد دارد.

کوتاه‌قدترین دروازه‌بان سری آ
وقتی صحبت از بسته نگه داشتن دروازه در سه بازی متوالی می‌شود، کوتاه‌قدترین دروازه‌بان (قد او ۱.۸۳ متر) در سری آ بودن دیگر اهمیت چندانی ندارد.

زومر می‌گوید: «برای من قد دروازه‌بان یا بازیکنان مهم نیست. مثلا در اروپا مدافعان ریز جثه ولی بسیار خوب زیادی وجود دارند. اگر قدتان بلند نیست، باید کارهای دیگر را خیلی خوب انجام دهید. روی قدرت، پریدن و شجاعت تکیه کنید. اینها جنبه‌های اساسی برای جبران کمبود قد هستند.»

1897827

زومر ایکر کاسیاس را الگوی خودش می‌داند. گلر سابق بازل و بوروسیا مونشن گلادباخ که دو فصل با اینتر قرارداد بسته، پس از دوران پرفراز و نشیب خود در بایرن، در ایتالیا حالا قصد درخشش دارد. شماره یک سوئیس دوباره در حال اوج‌گیری است.

او در گفت‌و‌گو با شبکه دازن اعتراف کرد: «می‌خواستم با تمام توانم به اینتر بیایم. من با یک چالش کاملاً جدید روبرو هستم و اکنون تنها چیزی که می‌توانم به آن فکر کنم کسب عناوین در اینجاست.»

روزهای سخت در بایرن

به گفته هاکان یاکین، سرمربی سوئیس، قرارداد او برای اینتر، روحیه او را تغییر داده است: «من به خوبی یان را می‌شناسم. من مربی او در بازل هم بودم و او بازیکنی است که برای عملکرد ۱۰۰ درصدی، به اعتماد به نفس نیاز دارد. در آخرین اردوی تمرینی با او صحبت کردم و او زومری نبود که می‌شناختم. در مونیخ او تحت فشار شدیدی قرار گرفت. او قربانی مکانیزم انتقادی‌ای بود که فقط در بایرن رخ می‌دهد. او سزاوار چنان برخوردی نبود. زومر چیزهای زیادی برای ارائه دارد و اینتر باشگاه مناسبی برای این مهم است.»

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا