اخبار ورزشیفوتبال ایران

فروش استقلال و پرسپولیسِ مصر در قاهره!

راهکار کاهش بدهی دولت؛

دولت مصر به دنبال این است که با فروش باشگاه‌های الاهلی و الزمالک بخشی از بدهی‌ها و کسری بودجه خود را جبران کند.

 بدهی داخلی مصر در سه ماهه اول سال مالی جاری ۸ درصد افزایش یافت و به ۶.۸۶ تریلیون پوند (۲۲۲.۱۸ میلیارد دلار) رسیده و بدهی خارجی این کشور نیز تا ۱۶۵.۳۶۱ میلیارد دلار افزایش داشته است.

عبدالفتاح الجبلی، در جلسه‌ای که بین مسئولان این کشور برگزار شد، گفت: طولانی شدن عمر بدهی به ضرر نسل‌های کنونی و نسل‌های آینده است و به قیمت رفاه این نسل‌ها تمام می‌شود. دولت کمیته ای را برای مدیریت بدهی‌های عمومی راه اندازی کرده است تا محدودیتی را برای استقراض خارجی در سال تعیین کند و با استانداردهایی خاص، پرونده بدهی‌های عمومی را مدیریت کند.

1922139

دکتر طلعت خلیل، مسئول کمیته بدهی‌های عمومی و کسری بودجه نیز در این باره گفت: این کمیته به دنبال ارائه سازوکارها و راهکارهایی برای کنترل افزایش بدهی‌های داخلی و خارجی است که باری بر دوش دولت تبدیل شده است.

او همچنین گفت: در حال حاضر پیشنهادهای زیادی برای کنترل بدهی‌ها در حال بررسی است؛ از جمله قانون تعیین سقف بدهی و کنترل بدهی‌ها است، ابطال و بازنگری برخی از بدهی‌ها با کشورهای خواهر. همچنین فروش باشگاه‌های الاهلی و الزمالک هم می‌تواند بخشی از بدهی‌ها و کسری بودجه خود را جبران کند.

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا