اخبار ورزشی

آخرین تغییرات در لیست نهایی ایران برای هانگژو

سوارکاری از لیست حذف و ژیمناستیک اضافه شد

نشست فوق‌العاده هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در فاصله کمتر ۲۰ روز تا شروع این رویداد برگزار شد.

 سید مناف هاشمی، دبیرکل کمیته و سخنگوی هیات اجرایی، در خصوص این نشست فوق العاده اظهار داشت: در ابتدای نشست گزارش کاملی از وضعیت کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو و مصوبات نشست روز گذشته ستاد عالی بازی‌ها به اعضای هیات اجرایی ارائه شد.

هاشمی در ادامه در خصوص ضرورت برگزاری نشست فوق العاده هیات اجرایی افزود: در نشست روز گذشته ستاد عالی که با حضور سرپرست وزارت ورزش و جوانان، معاونین وزارتخانه و مسئولین کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد، هاشمی اعلام کرد بهتر است تصمیمات مربوط به کاروان ورزشی ایران در بازی‌ها و کمیته ملی المپیک در خود کمیته و توسط اعضای هیات اجرایی گرفته شود که به همین منظور  و در راستای اعمال سیاست‌های وزیر ورزش، نشست فوق العاده هیئت اجرایی صبح امروز برگزار شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به فرا رسیدن جلسه نهایی ثبت‌نام لیست کاروان ایران و اعلام نهایی اعضای کاروان ورزشی ایران به بازی‌های آسیایی براساس سیاست‌های وزارت ورزش، در خصوص جمع بندی اعضای هیئت اجرایی اظهار داشت: در رشته وزنه برداری با ۱۰ وزنه بردار (۷ وزنه‌بردار آقا و ۳ وزنه‌بردار خانم)، در رشته ژیمناستیک با هماهنگی اینچه درگاهی و به تعداد ورزشکارانی که لایسنس دارند به بازی‌ها اعزام می‌شوند.

وی در خصوص تصمیم هیئت اجرایی برای رشته‌های اسکیت و تیراندازی گفت: طبق تصمیم قبلی با ظرفیت کامل حضور خواهند داشت (اعضای هیات اجرایی به کاهش نفرات اعزامی به این دو رشته رای ندادند). در رشته اسکیت مقرر شد در مواد فری استایل و سرعت در دو گروه آقایان و بانوان با ظرفیت پیشنهادی فدراسیون اعزام شوند.

هاشمی ادامه داد: در مورد رشته سوارکاری با توجه به اینکه بررسی کارشناسان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مبنی بر این بود که هیچ شانس مدالی ندارند، اعضای هیات اجرایی به این تصمیم رسیدند که سوارکاری به بازی‌های آسیایی اعزام نشود.

همچنین مقرر شد در سه رشته بدمینتون، تنیس خاکی و تیروکمان هر کدام یک نفر از لیست اولیه (لانگ لیست) در صورت موافقت ستاد برگزاری بازی‌ها به این رشته‌ها اضافه شوند.

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا