اخبار سرگرمیدنیای خودرو

درگ پورشه ۹۱۱ GT3 RS با بی ام و M3 CS، فلسفه‌های متفاوت، نتیجه یکسان

پورشه ۹۱۱ GT3 RS و ب‌ام‌و M3 CS خودروهای بسیار متفاوتی هستند اما خواهیم دید که در ۴۰۰ متر عملکرد مشابهی دارند.رقابت پورشه و ب‌ام‌و هیچ‌گاه تکراری و خسته‌کننده نمی‌شود زیرا این دو شرکت آلمانی توانمندترین خودروهای پرفورمنس بازار را ارائه می‌کنند و همیشه رقابت آن‌ها در مسابقهٔ درگ جذاب خواهد بود. حال نیز کارواو دو نمونه از داغ‌ترین و قوی‌ترین محصولات این شرکت‌ها را در برابر هم قرار داده است. در این ویدئو، پورشه ۹۱۱ GT3 RS و ب‌ام‌و M3 CS به مصاف هم رفته‌اند. قطعاً این دو خودرو از بسیاری جهات کاملاً باهم متفاوت هستند اما همانطور که خواهیم دید، در پیست عملکردی بسیار مشابه هم دارند که باعث می‌شود نتیجهٔ این مسابقه بسیار نزدیک باشد. ابتدا اما بیایید اعداد و ارقام را مرور کنیم.

درگ پورشه 911 GT3 RS با بی ام و M3 CS، فلسفه‌های متفاوت، نتیجه یکسان - تازالار

GT3 RS پیست محورترین نسخهٔ حال حاضر خانوادهٔ ۹۱۱ محسوب می‌شود. این خودرو به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری شش سیلندر تخت تنفس طبیعی مجهز است که ۵۲۵ اسب بخار قدرت و ۴۶۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال نیروی موتور هم توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد. ازآنجایی‌که این خودرویی متمرکز بر پیست است، با اقدامات مختلفی، وزن آن به تنها ۱۴۵۰ کیلوگرم رسیده است.

درگ پورشه 911 GT3 RS با بی ام و M3 CS، فلسفه‌های متفاوت، نتیجه یکسان - تازالار

در سمت دیگر میدان، سوپرسدان ب‌ام‌و ایستاده که زیر کاپوت خود یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو دارد. این موتور ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ می‌فرستد؛ بنابراین، سدان باواریایی‌ها از قدرت بیشتر و مزیت کشش چهارچرخ محرک بهره می‌برد اما با وزن ۱۷۶۵ کیلوگرم، بسیار سنگین‌تر از پورشه است.

درگ پورشه 911 GT3 RS با بی ام و M3 CS، فلسفه‌های متفاوت، نتیجه یکسان - تازالار

در ویدئوی زیر می‌توانید رقابت این دو ماشین را تماشا کنید. در درگ اول برندهٔ واضحی را خواهیم دید اما در درگ دوم نتیجه به‌طور باورنکردنی نزدیک است؛ اما درمجموع کل مسابقه‌ها کدام خودرو پیروز خواهد شد؟ پاسخ را خودتان ببینید.

مشخصات فنی

پورشه ۹۱۱ GT3 RS

ب‌ام‌و M3 CS

پیشرانه ۴.۰ لیتری H6 ۳ لیتری I6 توئین توربو
قدرت ۵۲۵ اسب بخار ۵۵۰ اسب بخار
گشتاور ۴۶۵ نیوتن متر ۶۵۰ نیوتن متر
گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه ۸ سرعته اتوماتیک
محور محرک عقب چهارچرخ
وزن ۱۴۵۰ کیلوگرم ۱۷۶۵ کیلوگرم
قیمت ۱۹۲,۶۰۰ پوند ۱۱۵,۹۰۰ پوند

 

منبع پدال

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا