اخبار ورزشی

خبر خوب سرمربی ژاپن به ایران: طلا مال شما!

اختصاصی ورزش سه؛

فلیپ بلین خبر مهمی در رابطه با تیم ملی والیبال ژاپن به ورزش سه داد.

 حالا تقریبا یک هفته از کابوسی که در ارومیه تجربه کردیم، می‌گذرد؛ شروع خوب هر چند مقابل حریفان ساده که با یک پایان زهرآلود همراه شد و تیم ملی والیبال ایران در سالن پر از تماشگر که واقعا جای سوزن انداختن هم نداشت با نتیجه سه بر صفر مقابل ژاپن شکست خورد.

غم سالن ارومیه، سوت‌های کرکننده علیه تیم ملی، شعارها  و در نهایت شکست یک طرفه برابر تیمی که کری خاصی با آن‌ها در آسیا داریم، چیزهایی است که هرگز دوست نداریم به یادش بیاوریم. تورنمنتی که می‌توانست خیلی بهتر از این‌ها تمام شود اما نشد که بشود.

1919792

حالا والیبال ایران بعد از دو ناکامی بزرگ در لیگ ملت‌ها و قهرمانی آسیا خود را برای دو تورنمنت دیگر آماده می‌کند. اولی مسابقات بازی‌های آسیایی و بعد هم انتخابی المپیک که هر دو به دلایل مختلف حائز اهمیت هستند.

با وجود اینکه طلای بازی‌های آسیایی همواره اهمیت زیادی برای ایران داشته اما بسیاری از کارشناسان والیبال معتقد بودند که نباید با همان تیمی که می‌خواهد پا به مسابقات انتخابی المپیک بگذارد، راهی هانگژو چین شویم. با این حال تصمیم کمیته ملی المپیک و فدراسیون والیبال این بود که تیم اصلی ایران پا به رقابت‌های بازی‌های آسیایی بگذارد.

1919793

نکته مهم ماجرا اینجاست که در فاصله کمتر از یک هفته بعد از اتمام بازی‌های آسیایی کار ایران در انتخابی المپیک آغاز می‌شود. سفر طولانی از چین به برزیل را هم در نظر بگیرید که باعث می‌شود تیم ملی از نظر ریکاوری با یک چالش بزرگ مواجه شود اما به هر حال تصمیم بر این بوده که شاگردان عطایی با تمام قوا راهی هانگژو شوند.

اگرچه چندی قبل فدراسیون والیبال ژاپن تلویحا اعلام کرده بود که تیم ب این کشور به بازی‌های آسیایی می‌رود اما برخی معتقد بودند که شاید این هم سیاست آن ها باشد و در نهایت با تیم اصلی راهی هانگژو شوند. به همین خاطر به سراغ فلیپ بلین بزرگ رفتیم و از او در این باره سوال کردیم. سرمربی ژاپن در پاسخ به خبرنگار ورزش سه درباره اینکه آن‌ها با چه تیمی راهی بازی‌های آسیایی می‌شوند گفت: “تیم اصلی ما به هانگژو نمی‌رود چرا که ما قصد داریم خود را برای انتخابی المپیک آماده کنیم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما می‌خواهیم در ژاپن جشن صعود به المپیک بگیریم برای همین روی مسابقات انتخابی تمرکز می‌کنیم.”

1919794

به این ترتیب با عدم اعزام تیم اصلی ژاپن به بازی‌های آسیایی، تیم ملی والیبال ایران شانس اصلی کسب مدال طلا در این رقابت‌ها خواهد بود. هر چند که نباید تیم‌های دیگر از جمله چین میزبان، کره جنوبی، قطر و حتی تیم دوم ژاپن را دست کم گرفت.

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا