اخبار ورزشیفوتبال ایران

هشدار سفت و سخت ربیعی به ستاره ذوب!

به این دلیل از بازیکنانم گله می‌کنم

محمد ربیعی با ذکر نام از عملکرد فنی برخی بازیکنانش گلایه کرد و به نوعی به آنها هشدار داد.

محمد ربیعی، سرمربی ذوب آهن، درباره حواشی بازی با هوادار و شرایط‌شان گفت: من چیزی ندیدم. هواداران ما باید بدانند که شرایط تیم ما الان این است. به نظر من ۷۰ دقیقه از بازی یک فوتبال خوب و روان ارائه دادند و درست و مسلط بازی کردند. اگر عده‌ای دوست دارند برای تیم حاشیه درست کنند یا منافع شخصی دارند، من در جریان نیستم. تیم من درست بازی کرد و تیم من بازی من را می‌کند. من تلاش می‌کنم تا فلسفه بازی خودم را به تیم بیاورم. به نظرم خوب بازی کردند و موقعیت هم زیاد ایجاد کردند. شاید اگر ضربات آخر را بهتر می‌زدیم بهتر بود. همه‌اش که نمی‌توان از در و دیوار و زمان گلایه کنیم. همین که توانستیم مالک بازی باشیم و بازی را جلو ببریم خوب است.

سرمربی ذوب آهن در مورد آمار منفی این تیم مقابل هوادار گفت: تا جایی که من اطلاع دارم ذوب‌ آهن در دو فصل اخیر سه بار به هوادار باخته و یک بار مساوی کرده است. امروز تا دقیقه ۷۵ کمترین حق ما سه امتیاز بود. این حق را به تیم هوادار می‌دهم چون بین دقایق ۷۵تا ۸۵ موقعیت‌های خیلی خوبی روی اشتباه دفاع خودمان داشت. در آخر هم ما فشار آوردیم.

ربیعی درمورد بیش از بیست روز تعطیلات لیگ گفت: یک استراحتی خواهیم داد تا سازمان لیگ برنامه بازی‌ها را اعلام کند. سعی می‌کنیم بتوانیم ریتم هفتگی و بازی‌های دوستانه را در برنامه کاری داشته باشیم.

1915670

سرمربی ذوب ادامه داد: به نظر من هفته گذشته هم تیم خیلی شجاعانه مقابل پرسپولیس بازی کرد و حقش باخت یا مساوی نبود‌. من امروز از همه چیز بازی راضی‌ام و از نتیجه ناراحت نیستم. کیفیت بازی برایم مهم است. از بازیکنان جایگزینی که به زمین رفتند ناراحت هستم چون شدت تیم را انداختند. این بضاعت تیم ماست و هرچه روی نیمکت در چنته داشتم به زمین آوردم. از محمدی مهر بسیار زیاد ناراحتم. شاید هواداران با تعدادی از بازیکنان این تیم خاطرات خوبی دارند ولی فقط خاطره است! من هر روز این بازیکنان را می‌بینم با آنها کار می‌کنم. هوادار باید ببیند که در پانزده دقیقه آخر با آوردن نفرات جایگزین، آقای علیپور، سعید باقرپسند، آقای معصومی باید بهتر کار کنند و فشار نباید کم می‌شد؛ باید زیاد هم می‌شد روی دروازه تیم حریف.

او در مورد تعویض شایان مصلح ادامه داد: نادر تعویض درستی بود چون شایان مصدوم شده بود. مصاحبه من را در چند سال اخیر نگاه کنید من هیچ‌گاه از بازیکن گله نداشته‌ام، ولی الان ناراحتم چون بارها به بچه‌ها گفتم باید باورشان را قوی‌تر کنند و ذهنیت قوی‌تری داشته باشند. لیگ امسال لیگ سخت‌تری است. ما محدودیت بازیکن بزرگسال داریم. تعداد بازیکن بزرگسال و زیر ۲۵ سال کم شده است باید بتوانند برای تیم‌شان بهره‌وری داشته باشند.

1918117

او در مورد مهره جوان تیمش گفت: من از محمدحسین اسلامی بیشتر انتظار دارم. از نظر خودم از پایان فصل به این سمت خوب ریکاوری نشده است چون بلافاصله به اردوی بلندمدت تیم ملی امید رفت و بعد از آن تمرینات خود ما و بازی‌های تدارکاتی. در بازی‌های تدارکاتی ابتدای فصل ما هم حضور نداشت. به عنوان بازیکن تلنت و پراستعداد ملی‌پوش، ما بیشتر ازش انتظار دارم. امروز دو سه تا موقعیت خوب داشت و باید موقعیت دقیقه دو بازی را تمام می‌کرد. محمدحسین با باشگاه یک قرارداد، تعهد و یک بندی داشت. آن بند باید برای جدا شدن جاری می‌شد. ما با خودش هم صحبت کردیم دوست داشت که ادامه بدهد. بچه بسیار فهمیده‌ای است و من خیلی آینده درخشانی برایش می‌بینم ولی الان در سرپایینی است. مثلا تیم ما به استراحت می‌رود ولی محمدحسین به اردوی تیم‌ ملی می‌رود. به نظر خودم ریکاوری‌اش پایین است‌‌. مسابقات لیگ در اردوی تیم ملی بوده، الان که به خودمان استراحت می‌دهیم او باید به تیم ملی امید برود و دوباره لیگ شروع می‌شود و بازی‌های امید هست او باید به کشورش خدمت کند. او روزهای مهمی را پشت سر می‌گذارد و هم باشگاه و هم ما از او انتظار داریم. اما این مسئله برای این بازیکن است. امروز از کیفیت خودش خیلی پایین‌تر بود. بالاخره بحث ملی است و همه ما موظفیم به تیم ملی کمک کنیم.

او در مورد عملکرد دفاعی تیمش توضیح داد: امروز تیم ما نزدیک ۶۰ تا ۷۰ دقیقه مسابقه را بالا بازی کرده است. کاملا در نیمه حریف بازی کرده است و طبیعی است که چندتا توپ پشت دفاعش برود. تا جایی که من دیدیم بچه‌ها درست پوشش دادند و شاید در قسمتی کندی وجود داشته باشد. غیر از توپ آخر ایراد فنی ندیدم.

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا