اخبار ورزشی

قهرمانی بدمینتون ایران در مسابقات آسیای میانه

بدمینتون ایران در مسابقات رده سنی زیر ۱۵ سال و ۱۷ سال آسیای میانه با ۶ طلا و ۴ نقره قهرمان شد.قهرمانی بدمینتون ایران در مسابقات آسیای میانه

مرحله فینال مسابقات بدمینتون رده سنی آسیای میانه به میزبانی تاجیکستان امروز برگزار شد و ملی‌پوشان ایران در بخش یک نفره و دو نفره و در رده سنی زیر ۱۵ سال و ۱۷ سال ۶ طلا و چهار نقره گرفتند و طبق اعلام فدراسیون قهرمان این مسابقات شدند.

دو طلا و دو نقره پسران:

در فینال رده سنی زیر ۱۵ سال پسران امیرعلی احمدلو در دو گیم با نتایج مشابه ۲۱ بر ۱۷ امیرعلی محمدپور را برد و قهرمان آسیای میانه شد.

در فینال رده سنی زیر ۱۷ سال پسران مهدی خلیلیان در دو گیم با نتایج مشابه ۲۱ بر ۱۶ مقابل حریف ازبکستانی شکست خورد و نایب قهرمان شد.

در فینال رده سنی دونفره زیر ۱۵ سال پسران تیم دو نفره امیرعلی احمدلو و امیرعلی محمدپور زیر ۱۵ سال ایران در دو گیم با نتایج ۲۱ بر ۷ و ۲۱ بر ۱۳ تیم دو نفره قزاقستان را برد و قهرمان آسیای میانه شد.

چهار طلا و دو نقره دختران:

در فینال رده سنی زیر ۱۷ سال دختران نیز آیدا عنایتی در دو گیم با نتایج ۲۳ بر ۲۱ و ۲۱ بر ۱۶ زهرا رباطی را برد و قهرمان شد.

در فینال رده سنی زیر ۱۵ سال دختران یکتا خوگر در دو گیم با نتایج ۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۷ آیسان زارعی را برد و به مدال طلا رسید.

در فینال رده سنی دونفره زیر ۱۷ سال دختران نیز تیم دو نفره آیدا عنایتی و زهرا رباطی در دو گیم با نتایج ۲۱ بر ۱۶ و ۲۱ بر ۱۱ تیم دو نفره ازبکستان را برد و قهرمان آسیای میانه شد.

 در فینال رده سنی دو نفره زیر ۱۵ سال دختران تیم دو نفره آیسان زارعی و یکتا خوگر با برتری مقابل تیم دو نفره قزاقستان صاحب مدال طلا شد.

رقابت‌های بدمینتون آسیای میانه از چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه آغاز شد. در این مسابقات تیم‌های ایران، قرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان حضور داشتند.

منبع ورزش۳

Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا